Офіційний сайт Полтавського ДБК — Продаж квартир в новобудовах Полтави!

Майже будь-який вид пінопласту (пінополістиролу) володіє чудовою властивістю — низькою теплопровідністю. Конкурувати з ним може тільки мінеральна вата.

Той факт, що пінопласт майже повністю складається з повітря і лише на 2% з полістиролу, забезпечує високу теплозберігаючі здатність пінополістирольних плит. Це пов'язано з тим, що повітря має один з найнижчих показників теплопровідності. Тому теплопровідність пінополістирольних плит знаходиться в межах від 0,037 до 0,043 Вт / мК (для порівняння, аналогічний показник для повітря — 0,027 Вт / мК). Це значно нижче, ніж теплопровідність дерева (0,12 Вт / мК), цегли (0,7 Вт / мК), керамзиту (0,12 Вт / мК) та інших будівельних матеріалів.

Низька теплопровідність пінополістирольних плит забезпечує високий рівень енергозбереження. Пінопласт навіть з невеликою щільністю, якщо його товщина 10 см, здатний замінити собою 60 см газобетону, 40 см сосни, 1,5 м порожнистої цегли, 1 метр керамзитобетону і 4 метри важкого бетону. 12-сантиметровий полістирольний пінопласт легко замінює стіни з цегли 2, 10 м, а з дерева — 45 см! Це дозволяє вважати пінополістирол одним з найефективніших теплоізоляторів.

Залежно від виду пористості, а вона може бути як відкритою, так і закритою, пінопласт може володіти акустичними властивостями. Причому більшість пінопластів володіють саме закритою пористістю, що дозволяє йому чудово поглинати звук. Пінопласт з відкритою пористістю здатний поглинути звуки з частотою більше 1600 герц. Так, звуки кроків він не зможе заглушити, а шум вентилятора — досить легко. А ось із закритою пористістю йде поглинання будь-яких звуків. Перевага пінопласту з відкритою пористістю в тому, що він практично не відображає звук, що дозволяє застосовувати його для «гасіння» звукової хвилі. З його допомогою можна створити прекрасну акустику в приміщенні.

Використання пінополістирольних плит у будівництві дозволяє надалі (при експлуатації приміщень) значно скоротити витрати на опалення. Високі енергозберігаючі властивості пінополістирольних плит зумовили їх застосування також для захисту трубопроводів від промерзання, що сприяє підвищенню терміну їх експлуатації. Крім того, ці властивості полістирольного пінопласту використовуються при будівництві складських приміщень, холодильних установок, холодильного обладнання.

За весь час існування пінопласту не вщухають суперечки з приводу нешкідливості даного матеріалу. Хтось стверджує, що він шкідливий у зв'язку з тим, що в ньому присутній стирол, хоча і в малих кількостях. Однак фахівцями доведено, що якісні пінополістирольні пінопласти не мають у своєму складі такої кількості стиролу, щоб завдати шкоди навколишньому середовищу. Саме тому ніяк не можуть вплинути на погіршення здоров'я людини.