До складу тришарових залізобетонних сендвіч-панелей, вироблених на Полтавському домобудівельному комбінаті для будівництва житлових будинків, входить пінополістирол як внутрішній наповнювач. Загальна товщина пінополістиролу в панелі складає 160 мм при загальній товщині панелі 350 мм. Яка користь від цього матеріалу і взагалі, навіщо його використовують?

Пінополістирол - це сучасний, визнаний у всьому світі екологічно чистий і довговічний будівельний матеріал, який забезпечує не тільки високу тепло - і звукоізоляцію, але й пожежну безпеку. Пінополістирол незамінний для утеплення стін підвалів, цокольних поверхів, де застосування інших видів ізоляційних матеріалів неприпустимо через капілярне підняття грунтових вод, і захищає гідроізоляцію від шкідливого впливу навколишнього середовища. Про це з повною впевненістю дозволяють говорити його вологостійкі якості, а також його легкість і довговічність. Пінополістирольні плити майже невагомі, зручні в транспортуванні і монтажі, довговічні й надійні.

 

 

Сендвіч панелі Полтавського ДСК

Пінополістирольний пінопласт - це ізолюючий матеріал білого кольору, виготовлений на основі полістиролу шляхом термального насичення гранул полістиролу газоутворювачем. За зовнішнім виглядом полістирольний пінопласт представляє собою невеликі вологостійкі гранули, запечені між собою під дією високої температури. Розмір гранул пінопласту становить від 5 до 15 мм.

Сендвіч панелі Полтавського ДБК

Основні властивості пінополістиролу:

  • низька мінімальна теплопровідність і низьке термічне розширення, тобто пінополістирол є ідеальним утеплювачем, який дозволяє в подальшому значно скоротити витрати на опалення; 10 см пінополістирольного пінопласту по теплоізоляції замінює стіну товщиною в 2,5 цегли;
  • гарна звукоізоляція від ударного шуму. Ефект звукоізоляції залежить від здатності матеріалу перетворювати звукову енергію в теплову. Тому високою звукоізоляцією володіють, насамперед, пористі матеріали з низькою теплопровідністю. У зв'язку з цим саме стільникова структура пінополістиролу зумовила його високі звукоізоляційні і шумопоглинаючі функції;
  • структурна стабільність;
  • стійкість до хімічних і біологічних факторів;
  • висока міцність при низькій щільності;
  • невелика вага;
  • екологічна чистота.

Екологічна оцінка пінополістиролу

Гранули полістирольного пінопласту складаються з вуглецю і водню, забезпечує високу екологічну чистоту матеріалу. Пінополістирол не є отруйним, не утворює пилу, не має запаху, не виділяє токсичних речовин. Пінопласт простий у використанні. Пінополістирольні плити добре пропускають повітря, тому конструкції з них «дихають».

Пінополістирол з погляду загального впливу на навколишнє середовище, має значну перевагу в порівнянні з альтернативними матеріалами, про що свідчать результати експериментів, проведених Європейською асоціацією виробництва пінополістиролу.

Виходячи з вищевикладеного, можна зробити висновок, що з використанням у будівництві тришарових сендвіч-панелей з наповнювачем полістиролом усунена основна проблема панельних будинків - висока теплопровідність звичайної панелі із залізобетону.