Офіційний сайт Полтавського ДБК — Продаж квартир в новобудовах Полтави!

   Юрівка (раніше – Юрово-Некрасівка) — історична місцевість у Київському районі Полтави. Колишнє передмістя.

   На час  перепису населення у 1926 році  тут налічувався 181 двір, 975 жителів.

   До складу Полтави Юрівка увійшла у 1929 році. Досить довго на цій території розташовувалися громадські городи на землях колишнього радгоспу імені Шевченка поряд з вишневими та сливовими садками. Зараз про радгосп нагадують лише назви вулиць – Фруктова, Ягідна, Яблунева, Черешнева, Тимірязєва. На західному схилі балки в зелені садків потопають вулиці Осіння, Кругла, Рябушанська. Балкою протікає струмок, що живить дощовою водою Пушкарівський ставок. Коли піти ліворуч західним схилом балки, потрапляєш до Рябушанського лісу, що розрісся до Пушкарівськоі балки.

   Нині цей мікрорайон, забудований, переважно, приватними одно- та двоповерховими будинками. Тут розташовані мережа господарських та продуктових магазинів, ринок, автозаправки. А також –  середня  школа  №18, середня школа № 25, дитячі та спортивно-тренажерні майданчики.   

   Загальноосвітню школу № 18 побудували у 1953-у році. Будівля виконана в стилі «сталінської» архітектури. ЗОШ працює за програмою «Школа як осередок розвитку громади». На базі навчального закладу діють екологічний клуб «Едельвейс», туристичний клуб «Горизонт», пошуковий загін, що бере участь в археологічних розкопках. Школа є учасником українсько-нідерландського проекту «Громадські платформи освітньої реформи в Україні»; обласного пілотного проекту в рамках Державної цільової соціальної програми «Школа майбутнього»; експериментального проекту із впровадження інклюзивної освіти; міського проекту «Полтава – територія здоров’я».

   Школу № 25 побудували у 1940-у році на подвір’ї колишнього банкіра Леоніда Устименка, керуючого банками у царській Росії.  В 1970 році до школи добудували приміщення бібліотеки, спортивного та актового залу, їдальні. Серед випускників СШ №25 – майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики Леонід Бартенєв, народний артист України Віктор Мірошниченко, скульптор та графік Євген Путря, солістка гурту «Фрістайл» Ніна Кірсо, майстер спорту міжнародного класу з гирьового спорту Ростислав Куцевол, кандидат біологічних наук Євген Бруннер,  заслужений художник України Микола Підгорний.

   Депутати Полтавської міської ради прийняли рішення про створення в мікрорайоні Юрівка по провулку Ягідному нової зеленої зони — алеї «Миру та материнства». На ставках мікрорайону Юрівка  відбувається міська дитячо-юнацька військово-спортивна патріотична гра «Сокіл», покликана відродити традиції українського козацтва.

   Головна вулиця мікрорайону  –  вулиця Половки.

   Транспортне сполучення з іншими частинами міста забезпечує кільцевий автобусний маршрут № 19.