Офіційний сайт Полтавського ДБК — Продаж квартир в новобудовах Полтави!

Адреса – Полтавська область, Полтавський район, с. Розсошенці, вул. Шкільна 18.

http://rzsschool.ucoz.ua 

 5.jpg

Профілі навчання: універсальний, математичний, української філології.
19-го вересня свій день народження святкує Розсошенська гімназія, у якій навчається понад півтисячі дітей. 2017-го цьому навчальному закладу виповнилося 24 роки.
Це перша школа, яку відкрили у Розсошенцях. А вже 2002 – го року їй присвоїли статус гімназії.
Розсошенська гімназія нині – член асоціацій «Школа майбутнього» та «Відроджені гімназії України». Це інноваційний навчальний заклад, що став центром експериментальної педагогічної роботи.
Високопрофесійні педагоги гімназії крокують у ногу з часом. Так, з першого вересня молодша школа долучилася до всеукраїнського науково-педагогічного проекту «Інтелект України», завдання якого – виховати інтелектуальну еліту нації.
Програму навчання розробила команда провідних харківських вчених на чолі з доктором педагогічних наук І. Гавриш. Завдяки консультаціям з науковцями Інституту здоров'я школярів та підлітків Академії медичних наук України, новий курс вдалося побудувати таким чином, щоб не допустити у дітей втоми, втрати цікавості та нервового перезбудження. Перш ніж потрапити у Розсошенську гімназію, проект успішно адаптували у школах Київської, Харківської та Дніпропетровської областей.
Програма враховує вікові особливості учнів, зокрема, впроваджує принцип міжпредметних зв'язків. На кожному уроці закріплюють матеріал із попереднього. Для прикладу, якщо на "Читанні" діти вивчали оповідання про соловейка, то на уроці "Я і Україна" вони дізнаються про класову та видову приналежність цього птаха, спосіб життя, подивляться відео, послухають його спів.
Нині вчитель не оголошує всьому класу оцінки школярів. Таке нововведення подобається дітям. Під час контрольних робіт учні можуть закреслювати, якщо допустили помилку. Оцінку за це не знижують, що позбавляє малечу зайвих хвилювань і додає впевненості в собі.
Навчатися стало простіше і цікавіше. До традиційних загальношкільних предметів додали нові: «Навчаємося разом», де діти розвивають пам'ять за спеціальними методиками, вчаться працювати з інформацією. На уроці «Еврика» розвивають логіку, творчі, винахідницькі якості, кмітливість.
Загалом, весь навчальний курс побудований так, що учні працюють не лише з учителем, але й з інтерактивним телевізором. Справа в тому, що діти, як губка, вбирають в себе найменші зміни в середовищі, що їх оточує. Нинішній світ характеризує стрімкий розвиток інформаційних технологій. Тому, коли дитина приходить до школи, то очікує бачити там яскраві ілюстрації, фільми, електронні ігри, спілкуватися з однолітками в мережі Інтернет. Всі ці сподівання допомагає реалізувати інтерактивний телевізор. Більшості школярів до вподоби вправа «фотоапарат»: діти повинні подивитися кілька секунд на екран, а потім «сфотографувати» побачене в робочий зошит. У першому класі – це картинки, літери, слова. У другому класі це вже речення і т. д. Завдяки цій простій вправі розвивається зорова пам’ять.
Та й, загалом, всі уроки відбуваються в ігровій формі. Дітям цікаво, а отже, дитина не буде дивитися у вікно і рахувати там птахів або машини, доки вчитель пояснює нову тему.
Жодного монологу педагога, пасивного школяра у класі, однотипної відповіді. Учні діляться оригінальними ідеями, приймають сміливі і нестандартні рішення. У парах та групах ведуть дискусії, шукають компроміси.
Щоб вивчати математику, окрім телевізора, потрібні один робочий зошит і два зошити з домашніми завданнями. Весь матеріал викладений цілком доступно, дуже багато правил. В кінці кожного уроку передбачені так звані «Перегони» – це чотири стовпчики прикладів, які діти повинні розв’язати за 4 хвилини. На екрані телевізора є таймер – діти відразу бачать, скільки часу витратили. Багато завдань на логічне мислення.
В кінці кожного зошита є «Довідник» з короткими позначеннями для різних типів завдань. Це хороша шпаргалка для батьків.
«Людина і світ» – це дуже складний, але цікавий предмет. Вже в першому класі діти знайомляться з контурною картою світу, дізнаються, що таке материки. Програма передбачає дуже багато експериментів. Також в кінці кожного уроку є тести на закріплення матеріалу і повторення того, що вивчили на попередніх уроках.
На уроках «Читання» пропонують тексти, які дійсно цікаво читати. Їх супроводжують яскраві фрагменти з мультфільмів на телеекрані.
«Вчимося разом» – це предмет про те, як правильно вчитися, як товаришувати.
У молодшій школі діти дуже багато співають, вивчають різні дитячі пісні. Учні виконують різноманітні завдання у формі тестів, навіть першокласники знають, що це таке і як з ними працювати. Тому заздалегідь готуються до ЗНО.
Крім обов'язкової «Фізичної культури», кілька разів упродовж кожного уроку учні беруть участь в музичних паузах з елементами фізичних вправ і танцювальних рухів, виконують вправи для очей.
Нові методи навчання впроваджують і в старших класах. Там цілком виправдала себе парна система уроків. Тобто, у розкладі стоїть дві історії, дві алгебри, дві українських мови. Це набагато зручніше, тому що домашніх завдань у школярів менше. Зменшилася і кількість підручників, які щодня потрібно носити в школу, тому не страждає опорно-рухова система. Дітям вистачає часу для домашнього дозвілля.
Один із сучасних підходів у викладанні предметів - це поділ математичних та мовних класів на підгрупи по 14 учнів. Вчитель може приділити увагу і роз’яснити матеріал кожному індивідуально. А тому знання дітей, безумовно, будуть ґрунтовніші.
Розсошенська гімназія сьогодні – це 30 сучасних класних кімнат, 2 комп’ютерні класи, інформаційний центр, бібліотека з читальним залом, 2 спортивні зали та тренажерна зала «Атлант», спортивний комплекс «Розсошенці», танцювальний клуб "Діамант", затишна їдальня на 220 місць, актова зала, музичний клас, кабінети медичної сестри, стоматолога, психолога, логопеда.
Поруч із сучасним спортивним комплексом у Щербанівській сільській раді запланували спорудити басейн довжиною 50 метрів, де не тільки школярі, а й всі охочі зможуть займатися плаванням.
Для учнів гімназії працюють безкоштовні гуртки: спортивні (футбол, волейбол, бадмінтон, настільний теніс), спортивно-технічні (авіамоделювання, ракетомоделювання), хореографічні («Фієста», «Джаст-денс», «Капітошка»), літературні («Дивослово», «Златоуст», «Цікава література», екологічні («Екологи», «Юні екологи», «Барви природи»), а також вокально-театрального та художньо-естетичного напрямку. Загалом, учні можуть обирати з-поміж 27 гуртків, 10 спортивних секцій, відвідувати центр дитячої дипломатії «Юність» або ж наукове товариство учнів «АКАДЕМІЯ».
На базі Розсошенської гімназії відбуваються міжнародні та всеукраїнські науково-практичні конференції, семінари, тренінги. Учні зустрічаються і спілкуються з успішними людьми – провідними науковцями, літераторами і спортсменами сучасності.
За високі досягнення в удосконаленні змісту навчально-виховного процесу колектив гімназії нагородили дипломами міжнародної виставки навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні».
Тож, якщо Ваша дитина допитлива й розумна, на неї чекають у Розсошенській гімназії. Не навчайте Ваших дітей так, як навчали Вас, бо вони народилися в інші часи!