Клаптикове утеплення багатоповерхівок — проблема сучасних міст, яка має дві складові. З одного боку, така «тепломодернізація» сприяє руйнації будівель. З іншого боку, власники квартир, утеплених таким чином, у майбутньому матимуть юридичний клопіт із його узаконенням.

 

"Більшість містян — аби утеплитися — не питають про це згоди сусідів. І тим самим порушують ст. 382 Цивільного Кодексу України та Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Власне, із цих документів випливають такі висновки. Квартирою є ізольовані житлові приміщення всередині будинку. При цьому всі несучі конструкції — майно спільної власності. А це означає, що власник окремої квартири не має права самовільно робити будь-що із таким майном, у тому числі — утеплювати стіни ззовні."

Наслідками клаптикового утеплення є не тільки юридичні порушення, а також і порушення теплообмінних процесів між утепленою та не утепленню стіною. Більш детально описано в статті Інтернет - видання "Полтавщина".

http://poltava.to/news/40916/