Офіційний сайт Полтавського ДБК — Продаж квартир в новобудовах Полтави!

Полтавська область, Полтавський район, с. Розсошенці, вул. Параджанова -

«не  проґавте прекрасне!»

   Вулиця Параджанова – одна з найновіших на карті Полтави. Виникла не в результаті модних останнім часом декомунізації та перейменування, а як наслідок забудови кварталу Полтавським домобудівельним комбінатом. З’явилася завдяки ініціативі і зусиллям вірменської  діаспори області, яка наполягала, що на території нашого краю має бути увічнене ім’я визначного представника  найдавнішої держави Закавказзя.

   Розташована у селі Розсошенці, яке вважають передмістям Полтави, поблизу траси Полтава-Кременчук, поруч з вулицею Г. Біліченка, перетинається з вулицею Европейська, що розпочинається в  центрі міста Полтава.    

   Вулицю назвали на честь одного з найвидатніших митців ХХ ст., творця поетичного кіно, культового вірменського і українського кінорежисера, лауреата Державної премії України імені Тараса Шевченка Сергія Йосиповича Параджанова (9 січня 1924, Тбілісі — 20 липня 1990, Єреван).  Він був також талановитим сценаристом, актором, художником, скульптором, композитором, костюмером, гримером, епістоляром та хореографом. Але, перш за все, надзвичайно яскравою особистістю зі скандальною репутацією і артистичною харизмою. Його найпопулярніша цитата: «Найстрашніше — проґавити прекрасне!»

Paradganov.jpg

 

    Сергій Параджанов народився у  родині заможного міщанина-антиквара, де професія передавалася з покоління в покоління. Тому відмову сина  від сімейної традиції  батько розцінив  як образу роду. Режисурі навчався  у Всесоюзному державному  інституті кінематографії (ВДІК). Після чого його направили працювати на Київську студію художніх фільмів імені О. Довженка.

     Значна частина біографії Сергія Параджанова пов'язана  з Україною. Найвідоміша стрічка маестро «Тіні забутих предків» (1964)  належить до загальновизнаних шедеврів світового кіно. Цей фільм відкрив якісно новий етап у розвитку кінематографа та вголос заявив про приховані скарби українських міфів.  Картина дістала 39 міжнародних нагород, 28 призів на кінофестивалях (із них – 24 гран-прі) у двадцять одній країні. Стрічку називають одним із найдивовижніших і найвитонченіших фільмів,  поетичною повістю на межі реальності й казки. Саме завдяки  Параджанову  світ побачив справжню українську Шамбалу з магічними ритуалами та первісними емоціями. Історія гуцульських Ромео і Джульєти приголомшує драматизмом подій і доль. Разюча краса стародавніх  костюмів, чудових високогірних пейзажів, екзотичні фольклорні мелодії «Тіней» зазвучали у такт французькій Новій хвилі, яка так само шукала нових шляхів вираження.  

    Серед прихильників генія українського  митця  були впливові італійські кінорежисери Федеріко Фелліні і Мікеланджело Антоніоні, один із найвизначніших майстрів японського кіно Акіра Куросава,  а також Жан-Люк Годар, Анджей Вайда, Ів Сен Лоран, Андрій Тарковський та інші.  Сербський режисер Емір Кустуріца назвав «Тіні забутих предків» найкращою картиною у світі. 

   Однак у Радянському Союзі цей тріумф для Параджанова став початком його кінця. Там більше цінували не вільних геніїв, а «приручених» митців, а Параджанов  поводився занадто зухвало. Він підписував ледь не всі листи проти політичних репресій та підтримував акції протесту. Крім того, Сергій Параджанов зробив ще один, страшний як для радянських часів,  крок:   відмовився дублювати фільм російською. У  60-70х роках  режисер зазнав багато переслідувань, безглуздих звинувачувань і як наслідок –  майже п’ятирічне ув’язнення.

   Вірменин, який народився у Грузії та просидів у російських в’язницях за український націоналізм,  виявився світилом світового кіно, зачинателем української поетичної школи, творцем, який занурив глядачів у прекрасне: фольклорне і містичне, вишукане і мистецьке.

   Зі смертю Параджанова кінематограф втратив одного зі своїх чарівників, 2004 рік був проголошений ЮНЕСКО роком Сергія Параджанова.

   На честь Маестро астрономи назвали зірку. А в Полтаві нині є вулиця, що носить ім’я Сергія Параджанова. 

   Придбайте квартиру в новобудові за цією адресою – відчуйте себе зіркою!