Введення в експлуатацію житлового будинку - це дуже важливий етап, який є завершальним в процесі будівництва і дає право на підключення всіх необхідних комунікацій. Готовим до введення в експлуатацію вважається такий будинок, який може функціонувати як житловий будинок.

Слід зазначити, якщо житловий будинок не введено в експлуатацію, це позбавляє його власника можливості проведення будь-яких юридичних операцій, тому, що юридично будинок не існує.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України введений в дію Порядок від 13 квітня 2011 р. № 461 «Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів». Цей Порядок визначає процедуру прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів.

Прийняття в експлуатацію об'єктів, що належать до I - III категорії складності, та об'єктів, будівництво яких здійснено на підставі будівельного паспорта, проводиться шляхом реєстрації Державною архітектурно-будівельною інспекцією та її територіальними органами поданої замовником декларації про готовність об'єкта до експлуатації.  Датою прийняття в експлуатацію об'єкта є дата реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації.

Зареєстрована декларація дає можливість на укладання договорів про постачання необхідних для функціонування ресурсів - води, газу, тепла, електроенергії та оформлення права власності.