Полтавський район, село Розсошенці, вулиця Петровського

Вулиця Петровського залишилася нам у спадок від Радянського Союзу. Розташована у селі Розсошенці, яке вважають передмістям Полтави, поблизу траси Полтава-Кременчук. Перетинається з вулицею Фрунзе, що розпочинається в обласному центрі. Поруч - Щербанівський шлях, Ветеринарна вулиця та  вулиця Лихачова.

Вулицю Петровського назвали на честь відомого революціонера, українського державного і політичного діяча часів СРСР Григорія Петровського (1878, с. ПеченігиХарківська область — 1958Москва).

В радянські часи його ім’я давали проспектам, стадіонам, закладам культури, на його честь споруджували пам’ятники. Так, у Полтаві біля краєзнавчого музею є парк Петровського. А в Кременчуці  ім’я революціонера носить міський палац культури. На честь Петровського місто Катеринослав 1926 року перейменували на Дніпропетровськ, його іменем також  назвали район у Києві (Петрівка), залізничну станцію та книжковий ринок.         

Григорій Іванович Петровський свою кар’єру розпочав із роботи слюсаря, пройшовши шлях від робітничого активіста до партійного сановника. Керував підпільними робітничими гуртками, брав участь в організації страйків під час революційних подій 1917-го року. Майже 20 років  очолював український парламент: з березня 1919 до літа 1938 року — голова ВУЦВК («всеукраїнський староста»). Тобто, номінально він керував українською радянською державою. Пізніше працював заступником голови Президії Верховної Ради СРСР, був членом Політбюро Центрального Комітету Комуністичної партії.

Організовував колективізацію села. Брав участь у створенні Конституції СРСР. За заслуги перед Радянським Союзом нагороджений двома орденами Ленінаорденом Червоного Прапора і трьома орденами Трудового Червоного Прапора.